Jak skompletować wyprawkę do liceum i nie zbankrutować Przydatne wskazówki przed akcją Back to School

Koniec roku szkolnego 2022 dla uczniów szkół podstawowych to przede wszystkim myśl o nadchodzących wakacjach. Rodzice jednak już teraz mogą zastanawiać się nad tym, jak wyprawić swoje pociechy do kolejnego etapu edukacji. Wyprawka szkolna do liceum i technikum różni się od tej do “podstawówki” głównie tym, że podręczniki nie są darmowe. Gdzie skompletować zestaw książek do wszystkich przedmiotów, w tym podręczniki “To jest chemia 1“? Już teraz warto przygotować się na akcję Back to School. 

Żegnaj szkoło! Witaj szkoło!

Co warto wiedzieć o kompletowaniu wyprawki do liceum i technikum?

W odróżnieniu od szkół podstawowych, podręczniki do 1 klasy LO, technikum i szkół branżowych nie są darmowe. Oznacza to oczywiście zakupy we własnym zakresie. Myśl o skompletowaniu wszystkich niezbędnych książek dla ucznia szkoły ponadpodstawowej może przyprawić o zawrót głowy. Zakupy warto rozpocząć z wyprzedzeniem. Oczywiście, na wykaz podręczników przyjdzie nam poczekać. Jednak z kupnem zeszytów, plecaka czy innych przyborów nie musimy zwlekać do rozpoczęcia akcji Back to School. 

Tanie podręczniki do technikum po szkole podstawowej – gdzie szukać? 

Gdy już dowiemy się jakie książki będą towarzyszyły nam w trakcie zajęć szkolnych, wato dowiedzieć się tego, gdzie znajdziemy tanie podręczniki. Topowe wydawnictwa, oferujące serie podręczników, takie jak “To jest chemia 1 (pierwsza technikum i liceum)” często wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i dają okazję kupna książek w niezwykle atrakcyjnych cenach. Okazji warto szukać w takich miejscach, jak księgarnia z podręcznikami online. Oszczędzić możemy tym sposobem nie tylko na samych zakupach, ale również na dojeździe. Dzięki kupowaniu przez internet oszczędzamy na paliwie, a całą wyprawkę kupimy w jednym miejscu bez wychodzenia z domu.

Podręczniki szkolne Nowa Era “To jest chemia”

Nowoczesne podręczniki szkolne Nowa Era, takie jak “To jest chemia 1” i inne z serii, możemy również kupić używane, ale wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Dlaczego lepiej wybrać nowe książki? Przede wszystkim zyskamy dodatkowy podręcznik online za darmo! Dołączone przez wydawcę kody pozwalają uczniom skorzystać z cyfrowej wersji książki, a dodatkowo proponują liczne dodatki i pomoce naukowe w formie multimedialnej dostępne na stronie internetowej.